Yeni Çıkan Kitaplar

Yeni Kitap| Uluslararası Sosyalist Devrimin Şafağı

Yeni Kitap| Uluslararası Sosyalist Devrimin Şafağı

H. Merkezi: Nisan Yayımcılık’tan yeni kitap. Uluslararası Sosyalist Devrimin Şafağı, Uluslararası Sosyalist Devrimin Strateji Ve Taktiği, Stefan Engel’in başkanlığında REVOLUTIONÄRER W EG yazı kurulu kolektifi tarafından yazılmıştır.

Almanca aslı 2011 yılında Morgenröte der internationalen sozialistischen Revolution – Strategie und Taktik der internationalen sozialistischen Revolution adıyla yayımlanmıştır.

1954 doğumlu Stefan Engel, tesviyecilik mesleğini öğrendikten sonra değişik büyük işletmelerde çalıştı; günümüzde bağımsız araştırmacı ve yazar olarak faaliyet gösteriyor. 1968’den beri siyasette aktif olup, 1975’den bu yana Almanya’daki Marksist Leninist ve işçi hareketinde önder konumunda faaliyet gösteriyor.

Uluslararası devrimci ve işçi hareketinin koordinasyonunda da görevler üstlendi. Stefan Engel bir dizi kitapla teoriye katkılarda bulundu, aralarında İşçi Hareketi İçinde Düşünde Tarzı İçin Mücadele ve Kadının Kurtuluşu İçin Yeni Perspektifler – Bir Polemik başlıklı yapıtları vardır. Elinizde bulunan Uluslararası Sosyalist Devrimin Şafağı kitabının konuları Stefan Engel’in en çok tanınan “Küreselleşme” Tanrılarının Günbatımı kitabıyla bağlantılıdır.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu