Güncel

KPSS puanları dikkate alınmadı, AKP ve MHP’lilerin yakınları işe alındı

Beytüşşebap’ta Kaymakamlık tarafından verilen personel ilanı sonrası mülakata kalan 15 kişi arasından sadece MHP ve AKP’lilerin yakınları işe alındı. 

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde kaymakamlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2023 yılında Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi kadrosuna 3 personelin alımı için ilan verildi. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre; başvuru yapanlar arasında 15 kişi mülakata çağrıldı.

MA’dan Ahmet Kanbal’ın haberine göre, mülakata çağrılanlar arasında MHP İlçe Başkanı Veli Kılıç’ın yeğeni S. Kılıç, AKP’li Belediye Başkanı Habip Aşan’ın yeğeni F. Aşan ve AKP İlçe Başkanı Hulusi Adıyaman’ın yeğeni A. Akdoğan da çağrıldı.

 

KPSS sınav puanına göre yapılan sıralamaya göre; MHP’li Başkanın yeğeni olan S. Kılıç 3, AKP’li Belediye Başkanının yeğeni F. Aşan 6, AKP ilçe Başkanının yeğeni A. Akdoğan ise 9’uncu sırada yer aldı. SYDV’nin resmi internet sayfasında yayınlanan mülakat sonucuna göre; diğer isimler elenirken, Kılıç birinci, Akdoğan ikinci ve Aşan ise üçüncü oldu.

 

Başvuru yapan kimi isimler mülakat sonucunun şaibeli olduğunu kaydederken, KPSS puanlarının dikkate alınmadığını, mülakatın da göstermelik yapıldığını öne sürdü.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu