Güncel

Hesekê’den Ermeniler: Tek seçeneğimiz direniş ve savunma

Ermeniler Rojava’da Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılarına karşı direneceklerini ve sonuna kadar askeri güçlerin yanında yer alacaklarını ifade etti.

Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye dönük saldırıları aralıksız devam ederken, saldırılara ilişkin Hawar Haber Ajansı’ına (ANHA) Hesekê’den konuşan  Ermeniler, işgalci Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırıların amacının bölge halkını göçertmek olduğunu belirterek, soykırım saldırıların hedefine ulaşmasına izin vermeyeceklerini kaydetti.

Ermeni Meclisi üyesi Can Mardo, Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırıları kınayarak, amacının Ermenileri ve diğer halkları topraklarından çıkarmak olduğunu vurguladı.

Türk devletinin işgal saldırılarına karşı tüm halklarla birlikte Özerk Yönetim projesi ve demokratik ulus çatısı altında direneceklerini belirten Can Mardo, “Tek seçeneğimiz direniş ve topraklarımızı savunmaktır. Başka göçü daha kabul etmeyeceğiz. Sessiz kalmayacak, silahlarımızı kaldırıp toprağımıza ve insanlarımızı savunacağız” dedi.

‘Soykırım yapmak istiyorlar’

Ermeni Kadın Birliği yönetim üyesi Enahît Qesbiyan ise Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırıların amacının halkı soykırımdan geçirmek, bölmek ve Ermeni Soykırımı’nın tekrarlamak olduğuna işaret etti.

Türk devletinin topraklarını işgal etmesine izin vermeyeceklerini belirten Enahît Qesebiyan, “Saldırılara karşı direneceğiz ve mücadeleyi büyüteceğiz” mesajını verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu