EmekGüncel

MUĞLA | HDP’li olduğu için işten çıkarıldı

HDP'li olduğu için işten çıkarılan Rabia Öz, işverenin kendisine “Ben Türk’üm, devletimin karşısında duranı yanımda barındırmam" dediğini belirtti.

MA’dan Delil Akyüz’ün haberine göre, Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan Mahalesi’nde bulunan Nish Caria Hotel’de çalışan Rabia Öz, HDP Muğla İl Kadın Meclisi toplantısına katıldığı için işten çıkarıldı. Yaklaşık bir aydır otelde çalışan Öz, 23 Ağustos’ta yapılan HDP Kadın Meclisi Toplantısı’na katılarak, burada çektiği fotoğrafı sanal medya hesaplarında paylaştı. Bunun üzerine Öz, aynı otelde çalışan kat sorumlusu tarafından HDP’nin toplantısına katıldığı için, “Teröristsin” denilerek hedef gösterildi ve mobbinge uğradı. Kat görevlisinin durumu otel sahibi Ali Mürşit Yağmurlu’ya aktarması üzerine de Öz, işten çıkarıldı.

“Yaşadıklarım baştan sona adaletsiz”

HDP’li olduğunu ve partinin Kadın Meclisi toplantısına katıldığını belirten Öz, kendisinin günlerce “terörist” denilerek hedef gösterildiğini aktardı. Kat şefinin daha sonra yaşananları işverene anlattığını söyleyen Öz, “Bunun üzerine işveren bana ‘Devletin karşısında duranı yanımda barındırmam’ şeklinde bir mesaj attı. 1 Eylül akşamı da beni yanına çağırdı. Yanına gittim, bana ‘Siyasi toplantılara katılıyorsun’ dedi. Bende ‘Katılıyorum, bunun sakıncası mı var?’ dedim. Bana, ‘Böyle olanları ben yanımda barındırmam. Eğer bizimle çalışmak istiyorsan, oradan uzaklaşman gerekiyor. Ben Türk’üm, devletimin karşısında duranı yanımda barındırmam’ dedi ve işten çıkardı” şeklinde anlattı.

İşverenin Dalyan Oteller Birliği Başkanı da olduğunu sözlerine ekleyen Öz, “Bu yaşadıklarım baştan sona adaletsiz. Zaten işsizlik var ve bir kadın olarak geçinmek daha zor. Sırf HDP’li olduğum için, siyasi görüşlerimden dolayı beni işten çıkardılar. Bu düzeni hep birlikte değiştireceğiz. Bunun için de elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

MA’nın ulaştığı otel sahibi Ali Mürşit Yağmurlu ise, iddiaları yalanlayarak, Öz’ün “iş disiplinine uymadığı” gerekçesiyle çıkarıldığını ileri sürdü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu